1. Hem
  2. keyboard_arrow_right Vill du veta mer?
Artikelbild

Vill du veta mer?

Kanske funderar du som går i nian just nu på vilken gymnasieskola du ska välja? Läs mer om oss här!

Vanliga år brukar vi på Hulebäck arrangera besökskvällar och öppet hus då du som ska välja gymnasieskola inför hösten kan komma till oss och på plats se våra lokaler, samt få information om skolan. På grund av rådande situation med Covid-19 har det inte varit möjligt att arrangera skolbesök på det viset detta läsår. Vi vill så klart att du som går i nian nu ändå ska få en möjlighet att få en uppfattning om hur det är att studera på en av Göteborgsregionens populäraste skolor.

I helgen hade vi ett "digitalt öppet hus". Om du missade det eller inte hade möjlighet att besöka oss kan du se programpresentationer på varje programssida här på vår hemsida. Kolla även in filmerna på den här sidan från olika delar av verksamheten. Då får du en liten inblick i hur det är att läsa på Hulebäcksgymnasiet även om det inte är samma sak som att verkligen vara på plats och känna atmosfären och möta lärare och elever.

Välkommen till oss!

Senast ändrad


Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.