1. Hem
  2. keyboard_arrow_right Vill du veta mer?

Denna nyhet är äldre än sex månader och är kanske inte aktuell längre.

Artikelbild

Vill du veta mer?

Vad roligt att du vill veta mer om oss. Här hittar du blandade filmer från olika delar av verksamheten. Vi hoppas att det ska ge dig en liten inblick i hur det är att studera på Hulebäcksgymnasiet - även om det inte är samma sak som att verkligen vara på plats och känna atmosfären och möta lärare och elever. Du kan också läsa mer om varje specifikt program på programsidorna. Där hittar du också programfilmer om varje specifikt program. Fler filmer finns även på Hulebäcks youtubekanal. Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Våra program

Hulebäcksgymnasiet driver tio olika gymnasieprogram. Varje program har sin egen hemvist där lektionssalar och annan utrustning anpassats för varje specifik utbildning.

Läs mer om alla program här

Välkommen till oss!

Film om Hulebäcksgymnasiet

Restaurang Hulebäck

Livesändning från gymnasiedagarna dag1-3

Två inriktningar på Naturvetenskap

Musikinriktning på Estetiska programmet

Senast ändrad


Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.