1. Hem
  2. keyboard_arrow_right Nyheter
  3. keyboard_arrow_right hulekåren bjuder på frukost

Denna nyhet är äldre än sex månader och är kanske inte aktuell längre.

Artikelbild

hulekåren bjuder på frukost

Hulebäcksgymnasiets elevkår bjuder elever på frukost. Ett mycket uppskattat event i tidig augustimorgon.

Denna vackra augustimorgon bjöd Hulekåren alla elever som var på väg in i skolan på frukost. Att bjuda morgontrötta elever på frukost är ett av Hulekårens alla event under året berättar Hulekårens ordförande Paula Vainali. Elever på väg in till skolan fick med sig "frukost to go" i form av knäckemacka, äpple, fikabröd och en festis. Detta är ett kul sätt att förgylla dagen på och det skapar heller inga folksamlingar menar Hulekåren, som är Hulebäcksgymnasiets elevkår. Nästa frukost kommer nog om några månader men innan dess kommer andra event att genomföras av Hulekåren, bl a Kanelbullens dag och mycket annat. Om du inte vill missa några event, följ Hulekåren på Instagram @hulekaren. Om du är intesserad av att veta mer kan du även mejla info@hulekaren.se

Senast ändrad


Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.