1. Hem
  2. keyboard_arrow_right Nyheter
  3. keyboard_arrow_right Rapport 4 från Malta
Artikelbild

Rapport 4 från Malta

Några elever från yrkesprogrammen gör sin praktik på Malta. Läs om deras upplevelser.

Nu har vi bara en vecka kvar av denna underbara resa med APL på Malta. Vi har varit med om så mycket nytt och vi har växt som människor.

Många av aktiviteterna vi har gjort har vi själva styrt upp men vår samarbetsorganisation har också ordnat en del. Resan har varit allt över våra förväntningar både genom upplevelser och hur nära vi alla kommit med varandra.

Söndagen den 9 april åkte vi hela gänget på eget initiativ till Blue lagoon. Vi åkte tidigt på morgonen med en turistbåt, vilket vi gjorde helt rätt i då vi fick tag på de bästa platserna. Det blev en hel dag där med sol och bad. Vi åkte hem på eftermiddagen med samma båt för att sedan mötas upp och fortsatta vår kväll ihop.

Tack för oss hälsningar Frida, Emelie och Ella.

Senast ändrad


Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.