1. Hem
  2. keyboard_arrow_right Nyheter
  3. keyboard_arrow_right Huleägget avgjort
Artikelbild

Huleägget avgjort

Hulebäcks årliga reklamfilmstävling för UF-företag, Huleägget, avgjordes i torsdags på Kulturhuset. 

Deltagare var elever i årskurs 3 från Handels- och Ekonomiprogrammen.

Vinnare av publikens pris blev Pastaello UF som säljer egenimporterade Italienska delikatesser. Företaget drivs av William Balksten, Anton Hiller, Albin Andersson, Sebastian Beramand, Oliver Ingeström som går i klass Ek19d.

Juryns pris gick till Sötaskorpan UF som i samarbete med Dahls bageri säljer egenrostade skorpor. Företaget drivs av Alice Kuhlman, Julia Thompson, Vilma Connant, Emelie Sandberg som går i klass Ek19d.

Bra jobbat!

Senast ändrad


Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.