1. Hem
  2. keyboard_arrow_right Nyheter
  3. keyboard_arrow_right ARbetslivsdag På Hulebäck

ARbetslivsdag På Hulebäck

I tisdags var det dags för den årliga arbetslivsdagen på Hulebäck. En dag där företag, organisationer och branscher besöker skolan för att möta elever i årskurs 3 och berätta om sin verksamhet och vilka val man kan göra för att jobba i just deras bransch.

Det var representanter från vitt skilda verksamheter på plats och bland deltagarna kan nämnas: försvarsmakten, Polisen, SVT Nyheter, Härryda kommun, Swedbank, Mannheimer och Swartling advokatbyrå, Wendelsberg musikal och teater, Assemblin el och säkerhet, Pexa, ambulanssjukvården och många fler.

Senast ändrad


Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Läs mer om hur vi använder cookies här.